Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza lokalnych liderów, społeczników i członków organizacji pozarządowych na spotkania inspiracyjno - sieciujące pt. „Tygiel inspiracji”
- Chcesz poznać ludzi kochających działania społeczne podobnie jak Ty?
- Szukasz inspiracji do działań?
- Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób przygotować merytoryczne i finansowe sprawozdanie z projektu „FIO – Małopolska Lokalnie – Północ”?
Jeśli Twoja odpowiedź któreś z powyższych pytań brzmi „tak”, to spotkanie inspiracyjno – sieciujące pt. „Tygiel inspiracji 2” jest właśnie dla Ciebie!
Dla kogo?
Na spotkanie zapraszamy członków grup inicjatywnych i młodych NGO realizujących projekty w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie-Północ oraz wszystkich chętnych, którzy nie realizują projektów, ale chcieliby poznać osoby realizujące ciekawe inicjatywy w ich najbliższym otoczeniu.
Kiedy?
28.11 (środa) godz. 17:00 – 20:00, Miejskie Centrum Dialogu ul. Bracka 10, Kraków
Spotkanie Jak przygotować merytoryczne i finansowe sprawozdanie z realizacji projektu „FIO Małopolska Lokalnie – Północ”?
Co się będzie działo?
Pierwsza część spotkania, prowadzona przez Dorotę Kobylec, będzie poświęcona sieciowaniu grup inicjatywnych, młodych organizacji pozarządowych realizujących projekty w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie - Północ. Zapraszamy również wszystkich chętnych szukających inspiracji do startu w konkursie grantowym w 2019 roku.
Podczas spotkania:
- poznacie członków grup nieformalnych i młodych organizacji realizujących projekty społeczne i na rozwój organizacji;
- dowiecie się jakiego rodzaju inicjatywy realizują;
- wymienicie się doświadczeniami i dobrymi praktykami.
W drugiej części spotkania Dorota Kobylec poda praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania sprawozdania merytorycznego z realizacji projektu w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie - Północ, natomiast księgowa Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, Małgorzata Klewska przedstawi informacje w jaki sposób przygotować cześć finansową sprawozdania z realizacji projektu. Opowiemy o najczęściej popełnianych błędach oraz zaprezentujemy przykłady składanych wcześniej sprawozdań oraz opisów dokumentów księgowych.
Dowiecie się:
- na co zwrócić uwagę przygotowując opis działań i efektów realizowanego projektu;
- jak uzupełnić tabelę dotyczącą poniesionych wydatków;
- jakie załączniki należy dołączyć do sprawozdania i jak je przygotować.
Spotkanie poprowadzą:
Dorota Kobylec
Współzałożycielka Fundacji, obecnie członek zarządu. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej w INP UJ, certyfikowana trenerka Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys, akredytowana trenerka oraz doradczyni kluczowa Regionalnego Ośrodka EFS w Krakowie w latach 2005-2008, trenerka modelu współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Koordynatorka projektów z obszaru edukacji i rozwoju lokalnego finansowanych zarówno ze środków krajowych, jak i europejskich. Współautorka publikacji „Pomiędzy tożsamością a skutecznością. Dobre praktyki społecznego konstruowania partnerstw lokalnych”. Działa na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych oraz wsparcia rozwoju organizacji pozarządowych. Współpracuje z siecią miejscowości tematycznych w Małopolsce „Miejsca z charakterem”. Obecnie najchętniej zajmuje się animacją społeczną i w tym zakresie rozwija swoje kompetencje.
Małgorzata Klewska
Księgowa Fundacji BIS, osoba doskonale rozumiejąca i znająca specyfikę III sektora, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia księgowości organizacji pozarządowych, doświadczenie w rozliczaniu projektów finansowanych z środków krajowych (w tym FIO, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Krakowa) i europejskich. Prowadzi szkolenia z zakresu księgowości, budżetowania i rozliczania projektów.
Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do dnia 27 listopada br., telefonicznie pod nr 790 346 928 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Spotkania realizowane są w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ
dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.