Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze zaprasza lokalnych liderów, społeczników i członków organizacji pozarządowych z powiatów olkuskiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego, miechowskiego, dąbrowskiego i proszowickiego na spotkania inspiracyjno – sieciujące pt. „Tygiel inspiracji”
- Zastanawiasz się motywować wolontariuszy do działania?
- Chcesz poznać aspekty prawne współpracy z wolontariuszami?
- Szukasz inspiracji do działań?
Jeśli Twoja odpowiedź któreś z powyższych pytań brzmi „tak”, to spotkanie inspiracyjno – sieciujące pt. „Tygiel inspiracji” jest właśnie dla Ciebie!
DLA KOGO?
Na spotkania zapraszamy członków grup inicjatywnych i młodych NGO realizujących projekty w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie - Północ oraz wszystkich chętnych, którzy nie realizują projektów, ale chcieliby poznać osoby realizujące ciekawe inicjatywy w ich najbliższym otoczeniu.
KIEDY?
13.11 (środa) godz. 16:30 – 19:00, Szkoła Podstawowa, ul. Zawierciańska 30, 32-310 Klucze
Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do dnia 30 października 2019r. rejestrując się na spotkanie za pośrednictwem maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?
W pierwszej części spotkania Sylwia Pałka zapozna uczestników z zagadnieniami dotyczącymi współpracy wolontariuszy z organizacjami, a przede wszystkim obowiązkach organizacji i prawach wolontariuszy. Ważną częścią będzie zapoznanie z prawidłowo sporządzonymi porozumieniami oraz dokumentowaniem wolontariatu w projektach. Część druga, prowadzona przez Annę Konieczniak poświęcona będzie sieciowaniu grup inicjatywnych, młodych organizacji pozarządowych realizujących projekty w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie-Północ. Zapraszamy również wszystkich chętnych szukających inspiracji do startu w konkursie grantowym w 2020 roku.
PODCZAS SPOTKANIA dowiecie się:
1. Kto może korzystać z pomocy wolontariuszy?
2. Jak podpisać umowę/porozumienie wolontariackie?
3. Co musi zawierać porozumienie /umowa wolontariacka?
4. Jak wygląda sytuacja z osobami niepełnoletnimi?
5. Jakie obowiązki zgodnie z ustawą są nałożone na podmiot korzystający?
6. Jakie prawa zgodnie z ustawą posiada wolontariusz?
7. Co z ubezpieczeniem?
8. Dokumentowanie wolontariatu w projektach.
PROWADZĄCY:
Sylwia Pałka
Studia na kierunku Pedagogika w Społecznej Akademii Nauk. Wolontariuszka od 2016 r w Ośrodku Działaj Lokalnie w Kluczach oraz w 2017 r przy konkursie FIO ML. Posiada dwuletnie doświadczenie w realizacji konkursu Działaj Lokalnie oraz przeprowadzaniu monitoringów. Ma doświadczenie w ocenie wniosków do konkursów grantowych, przygotowywaniu oraz koordynowaniu projektów. Od lipca 2017 r sekretarz Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze. Od czerwca 2018 r koordynator Ośrodka DL w Kluczach. Doradca ds. Konkursu FIO ML- Północ edycja 2018/19. Wieloletnia działaczka oraz Członek zarządu w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym “Przemsza” Klucze. Doświadczenie w realizowaniu strategii promocyjnej różnych organizacji i firm (prowadzenie strony internetowej oraz fanpageów, profili w mediach społecznościowych, redagowanie tekstów, copywriting, marketing internetowy, w tym mailing, kampanie w social media).
Anna Konieczniak
Magister filologii polskiej, ukończone studia podyplomowe z zakresu Zarządzania oświatą z elementami wdrażania projektów unijnych, Posiada doświadczenie w prowadzeniu Konkursu Grantowego Działaj Lokalnie oraz konkursu FIO-ML od 2014r. Posiada pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w ramach zadania publicznego powierzonego przez Wójta Gminy Klucze z zakresu pomocy społecznej oraz jest kierownikiem gminnej jednostki organizacyjnej – Klub Dziecięcy. Koordynator zadań publicznych Woj. Małopolskiego w dziedzinie profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom, zadania w ramach programu „Edukacja Rozwojowa” MSZ RP, zadania "Pozytywne relacje, czyli Ja i Ty w szkole - bezpieczne i przyjazne środowisko szkolne" współfinansowanego ze środków publicznych otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego z budżetu państwa w ramach realizacji Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, zadania "Pustynna Burza" i „Organizacja Juromanii w gminie Klucze” (dwie edycje ) w ramach programu "Małopolska Gościnna" Woj. Małopolskiego i in. Przewodnicząca GRDPP w Kluczach.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.