Projekt zakładał organizację serii integracyjnych spotkań o tematyce około pszczelarskiej dla mieszkańców Skrzynki. Pomysłem na działania społeczne było wspólne ozdabianie skrzyneczek, sadzenie miododajnych kwiatów, robienie hotelików dla owadów oraz pieczenie miodowych słodkości. Ręcznie wykonane donice ozdobią miejscowość.
Projekt zakładał organizację w Kluczach Dziecięcego Uniwersytetu z zajęciami z różnych dziedzin m.in. nauki, sztuki i przedsiębiorczości. Zajęcia opierały się na aktywnościach, które angażują dzieci do odkrywania praw rządzących światem. Prowadzący zajęcia starali się zachęcać kilkuletnich studentów do samodzielnego eksperymentowania i rozwiązywania zadań, w przyjazny sposób towarzysząc im w odkryciach.
Projekt zakładał rozwój Stowarzyszenia Luzarczycy poprzez zbudowanie i uruchomienie strony www, zakup i skonfigurowanie zewnętrznego serwera plików, wzmocnienie kompetencji cyfrowych członków stowarzyszenia w celu zarządzania i prowadzenia strony oraz tworzenia i archiwizacji zasobów cyfrowych pozyskiwanych w trakcie działalności.
Projekt zakładał rozwój Stowarzyszenia Motocykliści Wolbromscy poprzez zakup sprzętu do organizacji imprez plenerowych oraz wydrukowanie materiałów reklamowych stowarzyszenia.
Projekt zakładał organizację cyklu warsztatów rodzinnych dla mieszkańców Bukowna, w trakcie których odbyły się zajęcia językowe oraz rodzicielski krąg. W czasie zajęć dla dorosłych, dzieci pod fachową opieką bawiły się świetnie w swoim gronie.
Projekt zakładał organizację pikniku rodzinno rekreacyjnego dla mieszkańców Maniowa. Zabawa była przednia, ale najważniejsze jest to, że mieszkańcy przystanęli na chwilę, spotkali się i porozmawiali.
Projekt zakładał organizację wakacyjnej Sąsiedzkiej Pracowni dla mieszkańców oświęcimskiego Osiedla Pod Borem, w ramach której odbył się cykl warsztatów artystycznych oraz wyjazd warsztatowy do Warowni w Inwałdzie.
Projekt zakładał organizację cyklu zajęć ruchowych, kondycyjnych dla mieszkańców Kolbarku oraz okoliczych miejscowości Cieślin, Bydlin, Jaroszowiec, Golczowice.
Projekt zakładał organizację warsztatów fotograficznych dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego oraz konkursu na najładniejsze zdjęcie promujące gminę Alwernia.
Projekt zakładał organizację działaniań związanych z aktywizacją i edukacją mieszkańców Bydlina i okolic tj. warsztaty dekoratorskie, warsztaty literackie, zawody nordic walking.
Projekt zakładał organizację wakacyjnych zajęć z języka angielskiego dla dzieci z gminy Klucze. Spotkania łączyły naukę z zajęciami plastycznymi, wykorzystując też bajki. Na rozpoczęcie i zakończenie projektu zorganizowano animacje dla dzieci, dzięki czemu uczestnicy (oraz ich rodzice) lepiej się poznali i zintegrowali.
Projekt zakładał opracowanie i wydanie monografii o historii, tradycji i kulturze miejscowości Zimnodół w 720- tą rocznicę potwierdzonego w dokumentach istnienia miejscowości.
Projekt zakładał społeczną aktywizację i integrację mieszkańców Zalesia Golczowskiego poprzez wspólne działania zmierzające do zdobycia wiedzy na temat prowadzenia ogrodów i ogródków przydomowych tj. bylinowy bazarek, wycieczka do Ogródów Kapiasa w Goczałkowicach oraz spotkanie "Porozmawiajmy o naszych ogródkach".
Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Koła Gospodyń Wiejskich Ujście Jezuickie poprzez zakup sprzętu gastronomicznego, szkolenie BHP oraz wykład dietetyka i warsztaty kulinarne.
Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia Rozwijamy Pasje poprzez zakup aparatu fotograficznego oraz sesję zdjęciową członków Stowarzyszenia i warsztaty z grafikiem. Podsumowaniem był Rodzinny Piknik na zakończenie wakacji.
Projekt zakładał organizację warsztatów z emisji głosu dla Chóru Dobra Energia działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Koniuszy, koncertu przed publicznością oraz filmu z warsztatów i koncertu.
Projekt zakładał organizację zajęć ruchowych, w szczególności zumby i fitnessu klasycznego dla mieszkańców Pieczonóg.
Projekt zakładał organizację na Osiedlu Siersza w Trzebini turnieju minipiłki siatkowej dla dzieci ze szkoły podstawowej. Dwudniowy turniej poprzedzony był cyklem intensywnych treningów siatkarskich dla wszystkich uczestników projektu.
Projekt zakładał udział uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kościelcu w warsztatach organizowanych przez Teatr Stary w Krakowie, wizytę w Interaktywnym Centrum Edukacji Teatralnej MICET oraz wyjazd do Teatru Starego i Bagateli na spektakle teatralne.
Projekt zakładał stymulowanie sprawności psychomotorycznej dzieci z Jaroszowca poprzez udział w zajęciach plastycznych i sensoryczno-ruchowych oraz zainspirowanie rodziców do kreatywnego spędzania wolnego czasu.